Slovak Open 2017

A Pozsonyban megrendezett nyílt nemzetközi kick-box versenyen 89 egyesület sportolói 867 nevezést adtak le. A magyar csapatok az összesített ranglista első helyén végeztek 218 megszerzett éremmel. A BEERFORT-Nyergesújfalu Kick-box Sportegyesület versenyzői 2 arany-, 1 ezüst- és 7 bronzérmet szereztek.

• Ezen a hétvégén 3 döntőt vívtunk. Mindhárom Tóth Vanessza nevéhez kötődik. A számára és számunkra fontosabb light-contact és kick-light szabályrendszerekben első helyezett lett. A ”barangolásként” tekintett pointfighting szabályrendszerben egyetlen ponttal maradt alul ellenfelével szemben. Egész hétvégén kiválóan küzdött. – Hirsch Viktor

• A 7 bronzérmet a többiek szállították. Didenko Alexander betegen vett részt a versenyen. Ez küzdelmén is látszott, így minden alkalommal mikor bejutott a legjobb 4 közé, edzői utasításra nem mérkőzött tovább. Az ő esetében a bronzérmek (és az érmekkel megszerezett pontok a ranglistán) begyűjtése volt most a cél. Jászai Orsolya, Schmidt Zsófia, Scheirich Réka, Bali Rajmund mindannyian egy-egy bronzéremmel térhettek haza. – Szántó Sándor

Fotó: Kiss Balázs